Balıkesir Sistem Yapı Denetim
Balıkesir Sistem Balıkesir Sistem Hakkında Balıkesir Sistem Referanslar Türkiye'nin Deprem Bölgeleri Balıkesir Sistem Mevzuat Balıkesir Sistem Hizmet Bedeli Hesabı Balıkesir Sistem İnsan Kaynakları Balıkesir Sistem İletişim
Balıkesir Sistem
Hakkımızda    

Ülkemizde 17 Ağustos ve 12 Kasım 1999 tarihlerinde yaşanan depremlerde can ve mal kaybının yoğunluğu gündeme yeni arayışlar getirmiştir. Bu arayışlar neticesinde 595 sayılı kanun hükmündeki kararname yürürlüğe girmiştir. Ancak Anayasa Mahkemesinin adı geçen kararnameyi iptalinden sonra 4708 sayılı Yapı Denetim yasası çıkarılarak, 13.07.2001 tarihinde resmi gazetede yayımlanarak yürürlüğe girmiştir. 4708 sayılı yapı denetimi hakkında kanun hükümleri çerçevesinde kurulan Balıkesir Sistem Yapı Denetimi Ltd.Şti. Balıkesir merkez ve ilçelerinde hizmet vermektedir.

 

Balıkesir Sistem Yapı Denetimi  
 

Şirketimizin kurucusu ve yönetim kurulu başkanı İlhan Sezginsoy, ilk ve orta tahsilini Balıkesir'de 1964 yılında bitirdikten sonra Federal Almanya'da hem çalışmış, hem de lisan kurslarına giderek Almanca öğrenmiştir. Daha sonra Türkiye'ye dönmüş ve tahsilini tamamlayarak İstanbul Devlet Mimarlık ve Mühendislik Akademisinden 16.04.1973 yılında İnşaat Mühendisi olarak mezun olmuştur. Mühendislik tahsili sırasında ve sonrasında (1967-1975 yılları arası) İstanbul Belediyesi Vaniköy Elektrik İdaresinde yönetici olarak çalışmıştır. 1975 yılında kısa dönem askerlik görevimi tamamladıktan sonra Balıkesir Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğünde; müdür vekili olarak 3.5 yıl çalışmıştır. 1979 yılından 4708 sayılı yapı denetim kanunun yürürlüğe girdiği tarihe kadar da Balıkesir de serbest inşaat mühendisliği ve müteahhitlik işleri ile uğraşmıştır.

Yapı denetim şirketimiz bünyesinde bulundurduğu uzman kadrosuyla Balıkesir merkez ve ilçelerinde can ve mal güvenliğini sağlamak, plansız kontrolsüz ve kalitesiz yapılaşmayı önlemek çağdaş norm ve standartlarda yapı üretmek amacıyla hizmet vermektedir. Hedefimiz 4708 sayılı Yapı Denetim Yasasındaki amaç, kapsam görev ve sorumluluklarımızın bilincinde olarak, uzmanlık konularımızda disiplinli çalışarak, her türlü kontrol görevimizde otoriteyi tesis etmek, kaliteli hizmet hedefine ulaşmaktır. Yukarıda anılan hedefler çerçevesinde bölgemizde bulunan birçok irili ufaklı yapı için yapı denetim hizmeti verdik ve bu doğrultuda çalışmaya devam ediyoruz. Saygılarımızla.
Balıkesir Sistem Kadrosu

 
         
Her hakkı saklıdır. Balıkesir Sistem Yapı Denetimi Ltd.Şti.